BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER

Bizden Haberler

Tinnitusun Tedavisi Nedir?

Tinnitusun Tedavisi Nedir?

Vakaların çoğunda özel bir tedavi yoktur. Eğer doktorunuz gerçek nedeni bulursa bunu ortadan kaldırmaya yönelik tedavi sonucunda kulağınızdaki çınlamalar da ortadan kalkar. Bunun için bazı röntgen filmleri ve denge testlerine ihtiyaç duyulabilir. Bunlara rağmen tinnitusun nedeni çoğu zaman bulunamaz. Neden ortaya konulmamış olmasına rağmen bazi durumlarda ilaçlar yardımcı olmaktadır. Kullanılan birçok ilaç vardır. Genellikle hastaya ilaç alması önerilir ve sonuç alınıp alınmadığı sorulur.

Eğer Bir Neden Ortaya Konulamazsa Tinnitusun Azalması İçin Birşey Yapılabilir mi?

Evet. Aşağıda yapmanız ve yapmamanız önerilen şeyler tinnitusunuzun azalmasına yardımcı olacaktır. Herşeyden önce işitme sisteminin vücudun en hassas ve kırılgan sistemi olduğu hatırlanmalıdır. Bu nedenle aşağıdakileri yapmanız önerilmektedir.

Yüksek sesli müziğe maruz kalmaktan korunun Kan basıncını sürekli kontrol ettiriniz.

Tuz alımını kısıtlayın. Tuzlu yiyeceklerden uzak durun ve yemeğinize tuz eklemeyin. Sinir sistemine uyancı etkisi olan kahve, kola ve sigaradan uzak durun. Günlük egzersizler kan akımınızı düzenler. Yeterince dinlenin ve çok yorulmaktan sakının.

Sesten endişelenmeyin. Kulak çınlamanız sizin sağır olmanıza ve aklınızı kaybetmenize neden olmaz. Bu sesleri rahatsız edici ama önemsiz bir gerçek olarak kabul edin ve olabildiğince yok saymay öğrenin. Bu çeşit kontrol ya kişinin kendini tembihlemesiyle yada maskeleme yöntemiyle başarılabilir. Sinirliliğinizi ve gerginliğinizi en aza indirin.

İşitme Sorunları

İşitme Sorunları

Işitme sorunları çoğu zaman sonradan da gelişen bir rahatsızlık durumudur, bu tarz durumlarda olası sağırlığa kadar ilerleyen ciddi anlamda rahatsızlıkları doğurabilir. Bu yüzden de sizler bu tarz konularda mutlaka doktora görünmeniz ve bu durumda tedavi sürecini en hızlı hale getirmeniz gerekmektedir.

Bu yüzden de işitme sorunu yaşayanların kısa süre içerisinde doktora gitmesi ile birlikte de işitme cihazına gerek kalmayacaktır. Fakat doğuştan ya da aniden oluşan işitme rahatsızlığı ve ileri derecede ise işitme cihazının olması zorunludur.

Çünkü duymayan kulak zaman içerisinde konuşabilseniz dahi konuşma kabiliyetinizin tamamen yok olmasına sebep olacaktir. Bu anlamda da sadece duyma organı değil aynı zamanda da konuşma yeteneğiniz de bu engeli sahip olacaktir. Bu gibi durumlarin bir derecesi mevcuttur ve Işitme kaybi dereceleri seviyelerine göre değişkenlikler göstermektedir. Kısacasi sizler kendi kafanıza göre işitme cihazı alamiyorsunuz ve her işitme cihazının belirli bir dereceye sahip olduğundan dolayı size uygu olanına müracaat etmeniz gerekmektedir.

Nasıl gözlükler için bir derece yer almaktaysa tipki bunun gibi duyma konusunda da dereceler yer alıyor. Bu yüzden de bu derecelere göre artık işitme cihazi satın alırken derece bilgisine de sahip olmanız gerekmektedir.

Bu bilgiyi de sizlere doktorunuz söylemekte ve doktorunuzun vereceği bilgiler doğrultusun da işitme cihazı alabileceksiniz.

Isitme cihazlarnin bu derecelerini öğrenmek için uzman bir doktora görülebilir ve kendisinin hazırlayacağı rapor reçete ile birlikte de işitme cihazına kavuşabilirsiniz. Duyma engeli aynı zamanda da sizlerin konuşma yeteneğini de zaman içerisinde tamamen yok etmektedir. Bu yüzden de genelde bu tarz rahatsızlık duyanlar da beyin gelişmesi de zorluk derecesine geliyor.

Çünkü kulak duyamıyor ve dil konuşamıyor zaman içerisinde de içe kapanıklık ile beynin gelişme süreci ve hayal gücü de tamamen körleşiyor. Bu durumu yok etmek adina da işitme cihazi artik en

ideal sekilde sizlerin beyninizin gelişimini sağlayacaktır ve bu anlamda da işitme kaybi derecelen oldukça buyuk bir önem taşımaktadir

Bu derecelere göre işitme cihazı alabilir, ve hangi ritme cihazinin sizin için uygun olduğuna karar verebilirsiniz

Normal işitme; 20 dBHL'ye kadar düşük seslenişitebilirsin.

Hafif işitme kaybi; En iyi olan kulağınızdaki işitme kaybi 25 39 db arasindadir Gurutulu

Orta dereceli Isitme kaybi; En iyi olan kulağınızdaki işitme kaybı 40 - 69 dBHL arasindadir. Işitme cihazı olmadan konuşulanlari takip etmekte zorluk çekersiniz.

Ileri düzeyde işitme kaybı; En ty) olan kulağınızdaki işitme kaybi 70- 89 dBHL arasındadır. Güçlü isitme cihazlar veya implant gerekir.

Ağır isitme kaybı; En Avi olan kulağınızdaki işitme kaybı 90 dBHL'den başlar. Daha çok dudak okum ve/veya işaret dili veva implant kullanimira htiyac duyarsiniz.

Isitme kaybi dereceien lle artik htiyaç duydoğunuz işitme cihazına daha iyi bir şekilde sahip olabileceksiniz ve kesin sonuç ile de duyma konusundaki sorunlarınızı da tamamen ortadan kaldirms placaksınız. Istme duyunuzun yeniden yerine gelmesi ile birlikte de artik beyninizin gelisim ve konusmaniz thideo verine gelmesi konusunda da büyük bir ilerleme kaydedilecektir. Isitme kaybedere karara varmes olursunu likte hang istme cihazının da ideal olacağı konusunda bir begerine de dogru karar ile cihazdan memnunkalacaksmi

Uzman Servis

Uzman Servis

Uzman teknik servis kadromuz ve tam donanımlı işitme cihazları teknik servisimiz ile sizlere dünya standartlarında hizmet vermek ve müşteri memnuniyetini sağlamak önceliğimizdir.

İşitme cihazlarımızın ömür boyu bakım garantileri Interton İşitme Cihazları, WIDEX İşitme Cihazlan ve Audifon İşitme Cihazları, Starkey şitme Cihazları, Inventis odyoloji ekipmanları teknik servis hizmeti kapsamında İŞİTSEN İşitme Cihazları Merkezince temin edilmektedir.

Ayrıca aynı gün yumuşak işitme cihazı kulak kalıpları ve sert işitme cihazı kulak kalıpları teslim edilebilmektedir.

Maskeleme Nedir? Tinnitus Maskelemesi Nedir?

Maskeleme Nedir? Tinnitus Maskelemesi Nedir?

Tinnitus özellikle çevre sessiz olduğu zaman, gece yatarken, daha rahatsız edicidir Tinnitusla

yarışacak bir ses bir saatin tıklaması veya bir radyo, rahatsızlığı azaltacaktır.

Bazı doktorlar alçak sesle FM kanallarını dinlemeyi önermektedir: Birçok hasta iki istasyon arasında ayarlanmamış radyonun çıkardığı sesi alçak sesle dinlemekten fayda bulduklarını ifade etmiştir.

Böylesine statik bir ses çok rahatlatıcı olabilir. Bu ses beyaz ses olarak bilinmektedir. Bazı hastalar rahatlatıcı ses üreten elektronik aletler kullanmaktadır. Tinnitus maskeleyici işitme cihazını içine yapılan veya ona eklenen küçük bir eloktronik parçadır. Sürekli ama rahatsız etmeyecek bir ses üreterek kişinin kulak çınlamasıni unutmasini sağlar.

Garanti

Garanti

Almış olduğunuz ürünler fabrikasyon hatalarına karşı 2-5 yil garanti kapsamındadır.

Ancak kullanıcı hatalarından arızalan işitme cihazı garanti kapsamında değildir.

Herhangi bir nedenden bozulan işitme cihazların, tamir bakım ve servis hizmeti mevcuttur.

6 ayda bir ücretsiz bakım ve temizleme hizmeti - mizden yaralanabilirsiniz.

Bu bakım, işitme cihazınızın kullanım ömrünü uzatır, randımanlı kullanmanızı sağlar.

İşitme Cihazları Çınlamanın Azalmasını Sağlar Mı?

İşitme Cihazları Çınlamanın Azalmasını Sağlar Mı?

Işitme bozukluğu kişilerin bazılarında çınlamanın kullandıklanı cihazlar tarafından azaltıldığı veya yok edildiğı soylenmektedir. Ancak işitme cihazı sadece tinnitusu önlemek için kullanılacaksa özenli bir çalışma yapılmalidir. Genellikle işitme cihazı çıkartılınca çınlama ilk durumuna geri doner.

Kulak Çınlaması Nedeni

Kulak Çınlaması Nedeni

KULAK ÇINLAMASININ NEDENİ

Bazı zamanlar kulağımda zil sesi duyuyorum bu normal midir? Tamamıyla değil. Kafa içindeki zil sesi gibi seslere genel olarak tinnitus denilir ve çok yaygındır. Tinnitus zaman zaman ortaya çıkabilir veya siz sürekli olarak bir ses duyabilirsiniz. Çok kalın veya çok ince olabilir, tek kulağınızda veya her iki kulağınızda da duyabilirsiniz. Zil sesi sürekli olduğunda bu kişiyi çok rahatsız edebilir. Hatta bu rahatsızlık kişilerin normal hayatlarını etkiliyecek boyuta kadar çıkabilir.

BAŞKA İNSANLAR KULAĞIMIN İÇİNDEKİ BU SESLERİ DUYABİLİR Mİ?

Bu genellikle olmaz ancak bazı durumlarda dinleyen kişi bir çeşit ses duyabilir. Bu tip tinnituslara objektif tinnitus denilir. Çoğunlukla ya bir damar anormalliğinden dolayı veya kasların kasılması sonucu orta kulakta meydana gelen seslerden ötürü gelişir.

Tinnitusun Nedeni Nedir?

Tinnitusun Nedeni Nedir?

Sesin sadece hasta tarafından duyulduğu subjektif tinnitusun birçok olası nedeni vardır. Bazı nedenler kötü değildir. Bunun yanında enfeksiyon, kulak zarında delinme, orta kulakta sivi birikmesi ve orta kulakta ki kemiklerin eklem yerlerinin sertleşmesi gibi daha önemli nedenler de olabilir.

Tinnitus baş ve boyun bölgesindeki damar genişlemeleri (anevrizma) veya denge ve işitmeyi sağlayan sinirden kaynaklanan bir tumörden dolayı da olabilir. Bu problemlerde işitme kaybı da vardır. Allerji, yüksek veya düşük tansiyon, tümör, şeker hastalığı, tiroid problernleri, baş ve boyun bölgesine gelen darbeler ve birçok diğer nedenler: bazi romatizma ilaçlan, bazı antibiotikler, sakinleştirici ilaçlar ve aspirin tinnitusa neden olabilir. Her durum için tedavi çok farklıdır.

Bu nedenle konusunda uzmanlaşmış bir doktora kontrol olmak ve kulak çınlamasının gerçek nedenini bulmak çok önemlidir.

Tinnitus çoğunlukla işitme sinirlerinin mikroskopla görülebilecek kadar küçük olan uçlarında meydana gelen hasarlardan ötürü gelişir. Bu sinir uçlarının sağlıklılığı doğru ve kesin duymayı sağlar ve bunlarda meydana gelecek bir hasar işitme kaybı ve tinnitusa yol açar. Ilerlemiş yaşla birlikte sinir uçlarında bazı değişiklikler meydana gelir bu da beraberinde tinnitusu getirir. Günümüz dünyasında yüksek ses tinnitusun muhtemelen en sık rastlanan nedenidir ve işitme kaybına da yol açar. Ne yazık ki birçok insan endüstriel gürültünün, yangın alarmlarının, yüksek sesle müzik dinlemenin ve diğer gürültülerin ne kadar zararlı olduğundan ya habersiz yada bunu umursamamaktadır. Stereo kulaklıklarla yüksek müzik dinlemek riski daha da fazlalaştırmaktadır.

Garanti Şartları

Garanti Şartları

Yeni almış olduğunuz işitme cihazı 2 - 5 yıl içinde 3 defa tamire gelirse (Kullanıcı hataları hariç) işitme cihazınızı yenisiyle değiştiriyoruz.

Tamire ve bakıma gelen işitme cihazlarının, uzman kişilerce tamir ve bakımı yapılır.

İşitme cihazları kullanıcıları için en önemli olan, sağlıklı hizmet alabilecekleri güvenilir bir teknik servistir.

Bunun bilinç içersinde teknik servis hizmetimizin mükemmel olması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

Kişinin Kendini Tembih Etmesi Ne Demektir? Bu Geçerli midir?

Kişinin Kendini Tembih Etmesi Ne Demektir? Bu Geçerli midir?

Tembihleme, konsantrasyon ve gevşeme egzersizleri sonucunda kan basıncını ve kas gruplarını sistemli olarak kontrol etmeyi sağlar.

Atomedya